Jaunie reindžeri no visas Latvijas piedalās purvu biotopa atjaunošanā
Augusta sākumā Ķemeru Nacionālajā parkā norisinājās Latvijas jauno reindžeru nometne, kurā pulcējās teju 50 jaunieši no Gaujas, Rāznas, Ķemeru un Slīteres nacionālajiem parkiem un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta.
Viena no tradicionālajām Jauno reindžeru nodarbībām arī nometnes laikā ir labie darbi dabai un šajā nometnē labais darbs tika veltīts purvu biotopa atjaunošanai, piedaloties LIFE-IP LatViaNature projekta aktivitātēs kaļķainajā purvā. Lai saglabātu un atjaunotu kaļkainā purva biotopu, nevar pieļaut krūmu un zāļaugu vienlaidus audžu veidošanos, jo tie pārņem biotopos sastopamās citas sugas, piemēram retās orhidejas.
Savukārt radošajās darbnīcās tika veidotas ģipša figūriņas, izzināts
grauda ceļš no lauka līdz maizei, padomājot par savu ikdienas paradumu
maiņu, pērkot maizi. Jaunieši mācījās pagatavot uzpūteni, izmantojot
rudzu miltus, bet papīra darbnīcā ikviens izgatavoja savu papīra loksni,
izmantojot jau reiz izlietotu papīru.
“Lai gan visās jauno reindžeru grupās notiek regulāras aktivitātes dabā, šis ik gadu ir centrālais notikums, kad jaunie reindžeri no visiem nacionālajiem parkiem un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta sabrauc vienuviet. Kopīgi talkojot un darbojoties izziņas un radošajās aktivitāteš, jaunieši mācās daudz jauna un interesanta ne tikai no nometnes vadītājiem, bet arī viens no otra,” stāsta Jauno reindžeru kustības koordinatore Latvijā, Pārvaldes Gaujas Nacionālā parka dabas centra vadītāja Anda Andrušaite.
Nometnes programmu palīdzēja veidot un grupu darbus organizēt Youth + Latvia aktīvie jaunieši, kas iepriekš ilgstoši bijuši Jauno reindžeru kustības dalībnieki.
Jaunie reindžeri ir starptautiska kustība, kurā iesaistās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās (piemēram, nacionālajā parkā) vai to tuvumā dzīvojoši jaunieši vecumā no 12 līdz 17 gadiem. Tie ir jaunieši, kuriem rūp daba un kuri grib savu brīvo laiku pavadīt dodoties dabas izziņas pārgājienos un piedalīties dabas saglabāšanas talkās. Jauno reindžeru programmu Latvijā vada un koordinē Dabas aizsardzības pārvalde. Vairāk par jauno reindžeru kustību: www.daba.gov.lv/lv/jaunie-reindzeri